Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie | Wyniki i zdjęcia XXVI Biegu Święców Sławno 2024

Przejdź do zawartości strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
19 czerwca 2024
TEKST: | KONTRAST:

IX DZIEŃ ŚWIĘCÓW – SŁAWNO 25 MAJA 2024

 

Po raz XXVI w Sławnie odbył się Bieg Święców. Bieg, którego trasa od 9 lat (poprzednia trasa wiodła od Grodziska we Wrześnicy do Sławna) przebiega ulicami i ścieżkami rowerowymi naszego miasta. Honorowy patronat nad biegiem objął: Burmistrz Miasta Sławno – Krzysztof Frankenstein. Przygotowania do biegu trwały kilka miesięcy, przy pracach wstępnych zaangażowani były osoby zatrudnione w Ośrodku Sportu i Rekreacji, Urzędzie Miejskim, oraz w spółkach miejskich MPGKiM, MPEC i WiK.

Po raz pierwszy w ponad ćwierć wiecznej historii Biegu Święców dzieci i młodzież startując w biegu mogli rywalizować na nowo wybudowanej bieżni tartanowej. W poprzednich edycjach biegali: po żużlu, po ulicy, po trawie by w końcu poczuć się jak prawdziwi lekkoatleci biegający w bardzo dobrych warunkach, po równej o odpowiednich do biegania parametrach nawierzchni.  Od godz. 10.00 młodzież z Zespołu Szkół czyli naszego Liceum Ogólnokształcącego prowadziła zapisy do biegu, młodzież z LO pomagała również w przeprowadzeniu zawodów. Równo  o godzinie 12.00 burmistrz miasta Sławno Krzysztof Frankenstein w towarzystwie przewodniczącej Rady Miejskiej w Sławnie Marzeny Łużyńskiej przywitał uczestników biegów i otworzył historyczne, bo po raz pierwszy rozgrywane zawody na nowej bieżni. Jako pierwsi na linię startu wyprowadzeni zostali przez trenerów z MKS Święc najmłodsi uczestnicy zawodów, rocznik 2019 i młodsi. O zabezpieczenie mety i prawidłowe stwierdzenie kolejności na mecie dbali „starsi koledzy” młodych biegaczy członkowie KB Spoko Sławno. KB Spoko tworzyło fantastyczną oprawę nawet dla ostatnich zawodników, którzy przy takim dopingu z uśmiechem na ustach kończyli zawody. Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe, pamiątkowe medale, a pierwszych trzech zawodników puchary i nagrody rzeczowe. Pierwsze zawody na nowej bieżni tartanowej ukończyło 194 zawodników. 

O godz. 16.00 na 10km trasę wyruszyli uczestnicy XXVI Biegu Święców. Start biegu nastąpił przy kościele pw. WNMP w Sławnie. W biegu głównym wystartowało 126 osób.  Biegacze mieli do pokonania trzy okrążenia po 3,33km na trasie 10 km z atestem PZLA. Szczególne podziękowania należą się osobom zabezpieczającym trasę biegów z: Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, Hufica ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie, Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej „Na Szlaku” w Sławnie, Komendy Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, OSP Postomino i Karsino, Szkoły Podstawowej Nr 2, MKS Święc Sławno oraz KB Spoko Sławno  - którzy przygotowali punkt nawodnienia i dopingu w parku miejskim. Biegaczom na trasie wysiłek umilała swoją grą Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej.

Wśród mężczyzn najszybciej trasę biegu pokonał Konstantyn Pyshniak z Figa Team Koszalin z  czasem 32.19. Wśród pań, jako pierwsza linię mety przekroczyła Khrystyna Bohomiahkova z Odessy z czasem 38.28.  Najszybszą mieszkanką miasta Sławno została Marta Kaczmarek KB Spoko Sławno, która uzyskała czas 46.18, natomiast najszybszym mieszkańcem był Damian Rosiak KB Spoko Sławno z czasem 36.28. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal. Nagrody dla dorosłych biegaczy wręczali burmistrzem miasta Sławno Krzysztof Frankenstein i przewodniczącą Rady Miejskiej w Sławnie Marzeną Łużyńska, w kategorii powiat wicestarosta Andrzej Protasewicz.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację XXVI Biegu Święców  a byli to

ORGANIZATORZY:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Urząd Miejski w Sławnie

WSPÓŁORGANIZATORZY

Sławieński Dom Kultury, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej  i Mieszkaniowej, Miejskie Przedsiębiorstwo Energii Cieplnej, Wodociągi  i Kanalizacja, Komenda Powiatowa Policji w Sławnie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, Hufiec ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie, Drużyny harcerskie 12 LWDH „Drzewianie” i 4 DW „Haidowie, Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej „Na Szlaku” w Sławnie, Zespół Szkół im. J. H. Dąbrowskiego w Sławnie, KB Spoko Sławno, MKS Święc Sławno, Szkoła Podstawowa Nr 2, Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej.

 

oraz sponsorzy:

 

SPONSOR GŁÓWNY:

Urząd Miejski w Sławnie

SPONSORZY:

Spółdzielcza Grupa Bankowa Bank Spółdzielczy w Sławnie,  Nadleśnictwo Sławno,                  

Zakład Elektryczny Marek Miszczak, Spółdzielnia Mieszkaniowa Wybrzeże w Sławnie,                                            

Sklep Sportowy Puma Krystyna Grabowska, Kobylarnia/Mirbud,                                    

Place Zabaw Z  Drewna Józef Kozłowski Tychowo, Dom Na 100% Damian Witkowski           

PBS Olszewski i Synowi Włodzimierz Olszewski,                                     

Zachodniopomorskie Centrum Sprzętu Komunikacyjnego Marek Karpiński,

Agromor Ryszard Niemczura, Pracownia Złotnicza MD Marzena Dresler                                                          

Zakład Budowlany Gb Bernard Gutowski, Hydrogeobudowa Marek Stukan                                         

Piekarnia Jakubowscy – Wanda, Tadeusz Jakubowscy, Pitus Meble - Tomasz Pitus,                                                       

PSS Społem, Fuga Witold Poprawski, Kar-Pal Karolina Ludwikowska               

Auto Serwis Artur Małachowski, Cora Kwiaciarnia Andrzej Szkalny, Trans Kachel Janusz Kachel        

 

W SUMIE PRZY ORGANIZACJI XXVI BIEGU PRACOWAŁO  154 OSÓB! :

 

  1. PRZYGOTOWANIE BIURA ZAWODÓW,

TRAS BIEGÓW DZIECIECO-MŁODZIEŻOWYCH, BIEGU GŁÓWNEGO,

STARTU I METY NA PLACU:

- Ośrodek Sportu i Rekreacji – 8 osób

  1. BIURO ZAWODÓW:

- Zespół Szkół im. J.H. Dąbrowskiego – 12 osób

- Młodzież katolicka  – 3 osoby

- MKS Święc Sławno  – 1 osoba

- Ośrodek Sportu i Rekreacji – 2 osoby

III. ZABEZPIECZENIE TRAS BIEGÓW:

- Komenda Hufca ZHP im. WOP w Sławnie – 30 osób

- Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej  – 12 osób

- Ochotnicza Straz Pożarna z Postomina i Karsina – 12 osób

- Komenda Powiatowa Policji w Sławnie – 6 osób

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie – 2 osoby

- BusMed Ustka – 6 osób

 

- KB Spoko Sławno – 20 osób

- MKS Święc Sławno – 1 osoba

- Zespół Szkół im. J.H. Dąbrowskiego – 12 osób

  1. TRANSPORT I SPRZATANIE:

- Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej   – 10 osób

- Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej  – 3 osoby

- Wodociągi i Kanalizacja  – 2 osoby

 

  1. ROZŁOŻENIE I ZŁOŻENIE SCENY:

- Sławieński Dom Kultury – 3 osoby

 

  1. OZNACZENIE KILOMETRÓW BIEG GŁÓWNY:

- Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej  – 1 osoba

- MKS Święc Sławno  – 2 osoby

 

VII. OCHRONA IMPREZY:

- Firma SBW – 6 osób

WYNIKI  (pełne wyniki na stronie b4sport.pl):

BIEG GŁÓWNY

Ukończyło bieg 124 zawodników.

 

Kobiety:

  1. Khrystyna Bohomiahkova                                     Stayer Run Club Odessa                         38.27
  2. Anna Zielińska                                                     Trucht Łobez                                         41.19
  3. Justyna Dereń                                                     NSP nr 7 w Słupsku                               41.41
  4. Marta Kaczmarek                                                KB Spoko Sławno                                   46.18                         
  5. Agnieszka Nowak                                                Kobylnica                                              46.48

 

Mężczyźni:

  1. Konstiantyn Pyshniak                                            Figa Team Koszalin                                32.19
  2. Aleksander Burzyński                                            Stopa Słupsk                                        35.36
  3. Damian Rosiak                                                     KB Spoko Sławno                                  36.28
  4. Marcin Smołuch                                                    KB Bryza Postomino                              38.17
  5. Dariusz Guzowski                                                 Talex Borzytuchom                                38.24

 

 

Najlepsi zawodnicy Powiatu Sławieńskiego:

Kobiety:

  1. Marta Kaczmarek                                                  KB Spoko Sławno                                    46.18
  2. Katarzyna Kulczyk                                                KB Bryza Postomino                                 49.02
  3. Grażyna Antosik                                                   KS Olszewski i Synowie                            49.51

Mężczyźni:

  1. Damian Rosiak                                                     KB Spoko Sławno                                     36.28
  2. Marcin Smołuch                                                    Bryza Postomino                                     38.17
  3. Damian Kowalski                                                  KB Bryza Postomino                                 40.50

 

Najlepsi zawodnicy Miasta  Sławno:

Kobiety:

  1. Marta Kaczmarek                                                  KB Spoko Sławno                                      46.18
  2. Aleksandra Kowalczyk                                           Sławno                                                     51.45
  3. Edyta Rzeczkowska                                               KB Spoko Sławno                                      52.01

Mężczyźni:

  1. Damian Rosiak                                                      KB Spoko Sławno                                     36.28
  2. Błażej Krukowski                                                   Sławno                                                    41.28
  3. Tomasz Jabłoński                                                  KB Spoko Sławno                                      43.09

 

Najlepsi zawodnicy KB Spoko Sławno:

Kobiety:

  1. Marta Kaczmarek                                                   KB Spoko Sławno                                     46.18
  2. Edyta Rzeczkowska                                                KB Spoko Sławno                                     52.01
  3. Katarzyna Stojewska                                              KB Spoko Sławno                                     57.00

Mężczyźni:

  1. Damian Rosiak                                                      KB Spoko Sławno                                      36.28
  2. Tomasz Jabłoński                                                   KB Spoko Sławno                                     43.09
  3. Mariusz Wilczewski                                                KB Spoko Sławno                                      45.19

 

Najlepsi zawodnicy MKS Święc Sławno:

Kobiety:

  1. Marcelina Witkowska                                             MKS Święc Sławno                                    55.27

Mężczyźni:

  1. Krzysztof Witkowski                                              MKS Święc Sławno                                  1.13.14

 

Kategoria 18-29lat:

Kobiety:

  1. Aleksandra Kowalczyk                                           Sławno                                                      51.45
  2. Julia Szubert                                                        Kołobrzeg Biega                                         52.19
  3. Marcelina Witkowska                                            MKS Święc Sławno                                      55.27

Mężczyźni:

  1. Konstiantyn Pyshniak                                            Figa Team Koszalin                                     32.19
  2. Jacek Hardy                                                         Team Tropika Kraków                                  41.06
  3. Maciej Czajka                                                       Słupsk                                                       41.29

 

Kategoria 30-39lat:

Kobiety:

  1. Khrystyna Bohomiahkova                                       Stayer Run Club Odessa                             38.27
  2. Justyna Dereń                                                       NSP nr 7 w Słupsku                                   41.41
  3. Marta Kaczmarek                                                  KB Spoko Sławno                                       46.18

Mężczyźni:

  1. Damian Rosiak                                                      KB Spoko Sławno                                      36.28
  2. Marcin Smołuch                                                    Bryza Postomino                                        38.17
  3. Damian Kowalski                                                   KB Bryza Postomino                                   40.50

 

Kategoria 40-49lat:

Kobiety:

  1. Agnieszka Nowak                                                  Kobylnica                                                   46.48
  2. Katarzyna Kulczyk                                                KB Bryza Postomino                                     49.02
  3. Grażyna Antosik                                                   KS Olszewski i Synowie                                49.51

Mężczyźni:

  1. Aleksander Burzyński                                           Stopa Słupsk                                                35.36
  2. Marcin Makarski                                                   Darłowskie Charty                                        41.00
  3. Błażej Krukowski                                                  Sławno                                                       41.28

 

Kategoria 50-59lat:

Kobiety:

  1. Anna Zielińska                                                   Trucht Łobez                                                  41.19
  2. Agnieszka Klimczak                                            BBL Słupsk                                                    48.36

Mężczyźni:

  1. Dariusz Guzowski                                               Talex Borzytuchom                                         38.24
  2. Piotr Żurawik                                                     GM Kepice                                                     43.27
  3. Zygmunt Suchanowski                                       Respect Lotyń                                                45.55

 

Kategoria 60-69lat:

Kobiety:

  1. Anna Ruchlewicz                                               Sławno                                                     1.04.02
  2. Małgorzata Marczak                                          Żelkowo                                                    1.11.30

Mężczyźni:

  1. Tadeusz Błaszczyk                                            Stary Jarosław                                              46.04
  2. Henryk Chudy                                                  KS Olszewski i Synowie Sławsko                     46.44
  3. Krzysztof Ciszewski                                           Bieg z Chrystusem Bytom                               49.40

 

Kategoria 70lat i więcej:

Mężczyźni:

  1. Ryszard Mazurek                                                Słupsk                                                  53.31
  2. Ryszard Norek                                                   Sławno                                                  58.45
  3. Henryk Telesiewicz                                             KB Spoko Sławno                                1.01.01

 

BIEGI DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWE

Biegi ukończyło 194 zawodników.

 

200m  -  ROCZNIK 2019 I MŁODSI

Dziewczęta - 20 zawodniczek

  1. Joanna Czyż Sławsko
  2. Michalina Michałowska Sławno
  3. Laura Leśniewska Wszędzień
  4. Nastia Koperska Sławno
  5. Zofia Mroczkowska Sławno
  6. Lena Wasik Sławno
  7. Marcelian Lorencka Sławno
  8. Blanka Witkowska Sławno
  9. Nela Bajtek Sławno
  10. Kinga Krakowska Sławno
  11. Nikola Białecka Sławno
  12. Oliwia Bartos Sławno
  13. Julia Broniszewska Sławno
  14. Jowita Burg Sławno
  15. Nadia Wilk Sławno
  16. Lilianna Szymańska Kosierzewo
  17. Emilia Szewczyk Sławno
  18. Kornelia Dolik Sławno
  19. Gaja Borowska Sławno
  20. Lena Tutla Sławno

Chłopcy - 30 zawodników

  1. Michał Niemczura Sławno
  2. Alan Parszczyński Sławno
  3. Wiktor Hadryś Kwasowo
  4. Józef Gajzler Sławno
  5. Nikodem Król Sławno
  6. Antek Biernat Sławno
  7. Jakub Orłowski Darłowo
  8. Aleksander Kruk Sławno
  9. Aleksander Warpachowski Kosierzewo
  10. Gniewosz Stolarski Szczecin
  11. Aleksander Nowak Kobylnica
  12. Mikołaj Stuleblak Sławno
  13. Brayan Kaźmierczak Sławno
  14. Nikodem Szymański Kosierzewo
  15. Tino Konkel Gdynia
  16. Fabian Kaźmierczak Sławno
  17. Leon Materka Ostrowiec
  18. Nikodem Mazalon Sławno
  19. Gabriel Szczepanek Sławno
  20. Leon Iwaszki Sławno
  21. Ignacy Bukowski Sławno
  22. Aleksander Szopiński Darłowo
  23. Gabriel Macias Sławno
  24. Cyprian Zieliński Sławno
  25. Leon Mizerski Bobrowiczki
  26. Antoni Pietrrasz Sławno
  27. Witold Tomczak Kępno
  28. Szymon Recki Sławno
  29. Julian Górecki Słupsk
  30. Stanisław Borowski-Matczak Sławno

 

200m  -  ROCZNIK 2018-2017

Dziewczęta - 29 zawodniczek

  1. Nina Wenc Sławno
  2. Michalina Szczecińska Sławno
  3. Lena Biegajska Sławno
  4. Zofia Michałowska Sławno
  5. Hanna Biegajska Sławno
  6. Alicja Adamczyk Sławno
  7. Róża Leśniewska Wszendzień
  8. Anna Sadowska Słąwno
  9. Pola Schwartz Sławno
  10. Zofia Gajzler Sławno
  11. Hanna Wasik Sławno
  12. Aleksandra Mroczkowska Sławno
  13. Zuzanna Każmierczak Warszkowo
  14. Laura Wojciechowska Sławno
  15. Marcelina Olesiak Sławno
  16. Natalia Bojaryn Sławno
  17. Nastia Sendecka Koszalin
  18. Zuzanna Pietrasz Sławno
  19. Zosia Grabowska Sławno
  20. Gabriela Bojara Sławno
  21. Klara Bukowska Sławno
  22. Janina Gozdal Sławno
  23. Lilianna Lorencka Sławno
  24. Jana Fabisiak Ostrowiec
  25. Antosia Kubera Sławno
  26. Lidia Borowska Matczak Sławno
  27. Jagoda Zając Sławno
  28. Matylda Witkowska Sławno
  29. Helena Chwojnicka Sławno

Chłopcy - 18 zawodników

  1. Filip Szymczewski Sławno
  2. Hubert Parwszczyński Sławno
  3. Julian Zarzycki Sławno
  4. Jan Ławniczak Sławno
  5. Szymon Banasiak Sławno
  6. Mateusz Górecki Słupsk
  7. Filip Byszewski Wrześnica
  8. Kajetan Krygowski Sławno
  9. Jakub Holc Sławno
  10. Fabian Zieliński Sławno
  11. Antoni Elendt Sławno
  12. Oliwier Piorunowski Sławno
  13. Dawid Szewczyk Sławno
  14. Filip Niester Sławno
  15. Jan Gałkowski Sławno
  16. Jakub Iwanek Sławno
  17. Mateusz Wilk Sławno
  18. Franciszek Materka Sławno

400m  -  ROCZNIK 2016-2015

Dziewczęta - 15 zawodniczek

  1. Zuzanna Stręk Sławno
  2. Zuzanna Szwed Darłowo
  3. Blanka Kaczan Sławno
  4. Maja Wilińska Sławno
  5. Julia Nowak Kobylnica
  6. Lena Czernicka Szczecinek
  7. Julia Choma Sławno
  8. Magda Kozłowska Lejkowo
  9. Julia Romanowska Sławsko
  10. Wiktoria Moczulska Sławno
  11. Tosia Grabowska Sławno
  12. Nela Wiśniewska Stary Jarosław
  13. Natalia Kowalska Sławno
  14. Nikola Mazurowska Sławno
  15. Nela Mazalon Sławno

Chłopcy - 21 zawodników

  1. Kacper Gondek Sławno
  2. Oskar Stępień Sławno
  3. Antoni Zydel Sławno
  4. Filip Bryda Ostrowiec
  5. Antoni Wielgat Słupsk
  6. Tobiasz Łangowski Sławno
  7. Rafał Banasik Sławno
  8. Franciszek Gajzler Sławno
  9. Maksym Niemczura Sławno
  10. Michał Bliszcz Sławno
  11. Igor Gliszczyński Sławno
  12. Oliwier Wiliński Sławno
  13. Mieszko Orłowski Darłowo
  14. Artur Leśniewski Wszędzień
  15. Aleksander Rojewski Sławno
  16. Mateusz Żydowski Sławno
  17. Krzysztof Wyszatycki Sławno
  18. Hubert Pelowski Sławno
  19. Jan Krawczyk Sławno
  20. Leon Fabisiak Ostrowiec
  21. Antoni Stuleblak Sławno

 

600m  -  ROCZNIK 2014-2013

Dziewczęta - 16 zawodniczek

  1. Paula Szczepanek MKS Święc Sławno
  2. Nikola Sobol Sławno
  3. Alicja Recka MKS Święc Sławno
  4. Zofia Rolnik Sławno
  5. Michalina Olesiak Sławno
  6. Julia Wilińska Sławno
  7. Zuzanna Janowska Sławno
  8. Zofia Kowalik MKS Święc Sławno
  9. Joanna Elendt Sławno
  10. Izabela Żydowska Sławno
  11. Olimpia Więckowska Sławno
  12. Antonina Rząp Sławno
  13. Pola Bukowska Sławno
  14. Iga Bartkiewicz MKS Święc Sławno
  15. Pola Kozłowska Sławno
  16. Michalina Ziarkiewicz Sławno

Chłopcy - 11 zawodników

  1. Piotr Sadowski MKS Święc Sławno
  2. Wiktor Paliński Hamburg
  3. Mateusz Szymański Bobrowice
  4. Mikołaj Luboński Jezierzany
  5. Aleksander Sikorski Sławno
  6. Bastian Zarzycki Sławno
  7. Franciszek Adamczyk Sławno
  8. Mateusz Mazalon Sławno
  9. Bartosz Iwanek Sławno
  10. Marek Citak Sławno
  11. Alex Purcha Sławno

 

600m  -  ROCZNIK 2012-2011

Dziewczęta – 8 zawodniczek

  1. Natalia Czyż Sławno
  2. Maja Janakiewicz MKS Święc Sławno
  3. Gabriela Juszczykowska Sławno
  4. Emilia Szymkiewicz Sławno
  5. Natasza Kachel MKS Święc Sławno
  6. Jowita Szymańska Kosierzewo
  7. Karolina Sliż Sławno
  8. Agata Lisiak Sławno

Chłopcy – 16 zawodników

  1. Bartłomiej Szwed Darłowo
  2. Adam Rojewski MKS Święc Sławno
  3. Adam Bodnar MKS Święc Sławno
  4. Damian Olesiak Sławno
  5. Marcel Jan Paliński Gwiazdowo
  6. Igor Rosołowski MKS Święc Sławno
  7. Marcel Strzelecki MKS Święc Sławno
  8. Oskar Gliszczyński Sławno
  9. Filip Malek Sławno
  10. Jakub Luboński Jezierzany
  11. Filip Kwiatkowski Sławno
  12. Radek Purcha Sławno
  13. Aleksander Hajda Sławno
  14. Fabian Mioduszewski Sławno
  15. Marcin Małyszko-Opala Sławno
  16. Wiktor Bojaryn Sławno

 

800m  -  ROCZNIK 2010-2009

Dziewczęta – 2 zawodniczki

  1. Amelia Strzelecka MKS Święc Sławno
  2. Małgorzata Bryk MKS Święc Sławno

Chłopcy – 5 zawodników

  1. Jakub Mikołajczak MKS Święc Sławno
  2. Dawid Ciszek MKS Święc Sławno
  3. Antoni Wieczorek Sławno
  4. Mateusz Kargul Kobylnica
  5. Tomasz Lisiak Sławno

 

800m  -  ROCZNIK 2008-2007

Dziewczęta – 2 zawodniczki

  1. Karina Biernat Sławno
  2. Aleksandra Marczuk Barwino
  3. Karolina Szewczyk Sławno
  4. Antonina Maj Sławno
  5. Zuzanna Hejnowska Sławno

Chłopcy – 1 zawodnik

  1. Daniel Szymański Kosierzewo
Powrót na początek strony