Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie | Wyniki XX Biegu 12 Mostów

Przejdź do zawartości strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
17 lipca 2024
TEKST: | KONTRAST:

29.06.2024r. odbył się po raz dwudziesty Jubileuszowy XX Bieg 12 Mostów o Puchar Właścicieli Firm: Hydrogeobudowa i  P.B.S. Olszewski i Synowie. Bieg ukończyło 99 biegaczy. Start i meta biegu umiejscowiony był przy Szkole Podstawowej Nr 2. Uczestnicy biegu pokonali dystans  5km po trasie w większości wzdłuż kanału miejskiego. Trasę zabezpieczali: harcerze z Hufca ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie,  członkowie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej „Na Szlaku” w Sławnie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Bieg pilotowany był przez quada Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie. Bieg odbył się na nowej malowniczej trasie, po sławieńskich terenach rekreacyjnych. Po raz pierwszy w 20 edycjach biegu w kategorii open triumfował zawodnik ze Sławna (w V Biegu 12 Mostów w 2007r. w kategorii kobiet wygrała Edyta Szczygielska) Damian Rosiak KB Spoko Sławno. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, pakiety startowe. Po biegu głównym na stadionie miejskim biegały dzieci na dystansach od 50 do 800m. Po raz pierwszy najmłodsza grupa nie wystartowała w rywalizacji a w zmienionej formule, gdzie nieistotne były miejsca a liczył się udział. Maluchy biegły z maskotką (słonik – Fabian Bodnar z MKS Święc Sławno), na mecie na każdego uczestnika czekały prezenty i medale. Trzech najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych otrzymało puchary. O bezpieczeństwo na starcie dbali działacze MKS Święc Sławno, a na mecie członkowie KB Spoko Sławno

Przed wręczeniem nagród w biegu głównym, minutą ciszy uczono pamięć śp. Tadeusza Stukana. Skarbnik Miasta Sławno w imieniu burmistrza Miasta Sławno Krzysztofa Frankensteina, podziękował właścicielom firm Hydrogeobudowa i P.B.S. Olszewski i Synowie za ponad 20-letnie wspieranie Biegu 12 Mostów.

Złotymi Sponsorami XX Biegu 12 Mostów byli: Włodzimierz, Andrzej i Sławomir Olszewscy - P.B.S. Olszewski i Synowie oraz Anna Maria Szop, Marek Stukan - Hydrogeobudowa. Imprezę dofinansowali również: SGB Bank Spółdzielczy w Sławnie, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wybrzeże” Sławno, WiK Sławno, MPGKiM Sławno, MPEC Sławnie.

Organizatorzy:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Urząd Miejski w  Sławnie, Komenda Powiatowa Policji w Sławnie, Hufiec ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie, Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej „Na szlaku” w Sławnie, Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, KB Spoko Sławno, MKS Święc Sławno.

 

WYNIKI BIEG GŁÓWNY 5.000M (99 zawodników)

Kobiety

 1. Anna Zielińska                   Trucht Łobez                                19:51.94
 2. Antonina Wirkus                 LKB Braci Petk Szczecinek            20:19.17
 3. Katarzyna Bakalarz             Darłowo                                      21:48.80

Mężczyźni

 1. Damian Rosiak                   KB Spoko Sławno                        17:24.70 
 2. Łukasz Hubert                   7PRO Siódmiak Koszalin               17:58.88
 3. Tomasz Chmielewski           Barwice                                      18:58.98 

 

Najlepsi zawodnicy Powiatu Sławno:

KOBIETY:

 1. Katarzyna Bakalarz             Darłowo                                       21:48.80

MĘŻCZYŹNI:

 1. Damian Rosiak                   KB Spoko Sławno                          17:24.70 

 

Najlepsi zawodnicy Miasta Sławno:

KOBIETY:

 1. Anna Legierska                   WOLF Team Sławno                       23:12.18
 2. Edyta Rzeczkowska             KB SPOKO Sławno                         25:55.02
 3. Sylwia Radko                      Biegi Kolacyjne Sławno                  26:12.44

MĘŻCZYŹNI:

 1. Damian Rosiak                   KB Spoko Sławno                           17:24.70 
 2. Mateusz Krygowski             Best Beasts Sławno                        19:10.07
 3. Tomasz Jabłoński               KB SPOKO Sławno                          19:42.47
Powrót na początek strony