Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie | Otwarte Mistrzostwa Miasta Sławno w badmintonie oraz podsumowanie turniejów „Białej Lotki” z cyklu Grand Prix Miasta Sławno w badmintonie „BS CUP” w sezonie 2023/2024

Przejdź do zawartości strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
24 czerwca 2024
TEKST: | KONTRAST:

   W dniu 24 kwietnia 2024 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Sławno w badmintonie. Jednocześnie była to okazja do podsumowania rozgrywek „Białej Lotki” z cyklu Grand Prix Miasta Sławno w badmintonie „BS CUP” sezonu 2023/2024. W tych ostatnich klasyfikowani byli zawodnicy, którzy choć trzykrotnie brali udział w rozgrywkach. Po podsumowaniu wszystkich punktów w sezonie 2023/2024 w grupie „Młodzików-Dziewczęta” zwyciężyła Amelia Burda wyprzedzając drugą Alicję Kinczel i trzecią Lenę Stachowicz. Kolejne miejsca zajęły: IV – Alicja Korabowicz, V – Marcelina Iwaniuk, VI – Antonina Bajtek, VII – Nina Rzepczyńska, VIII – Hanna Wojciechowska i IX – Lilianna Cieśla. W grupie „Młodzików – Chłopców” najlepszy w tym sezonie okazał się Teodor Supieta. Drugie stopień podium przypadł Antoniemu Chylewskiemu. Trzecie miejsce zajął Alex Olczyk wyprzedzając czwartego Antoniego Derenia. W kategorii „Open – Kobiety” zwyciężyła Sylwia Roman. Drugie miejsce wywalczyła Joanna Jasińska. Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Gostomczyk. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: IV – Dorota Burda, V – Sylwa Zdybał i VI – Beata Bolesta. W grupie „Open – mężczyźni” zwyciężył Rafał Roman, wyprzedzając drugiego Daniela Wojniaka i trzeciego Krzysztofa Michalika. Na dalszych miejscach uplasowali się:  IV – Jerzy Majchrzak, V – Rafał Filipiak, VI – Piotr Brzozowski i VI – Daniel Supieta. W czasie sezonu w rozgrywkach „Białej Lotki” wzięło udział około 40 osób.

   W Otwartych Mistrzostwach Miasta Sławno w badmintonie w grupie „Młodzik – dziewczęta” wystartowało 10 zawodniczek. Zwyciężyła Lena Stachowicz przed drugą Alicją Kinczel i trzecią Amelią Burdą. Kolejne miejsca zajmowały: IV – Alicja Korabowicz, V – Marcelina Iwaniuk, VI – Oliwa Pardyl, VII – Nina Rzepczyńska, VIII – Lilianna Cieśla, IX – Gabriela Cieśla i X – Kamila Brzóska. Wśród zawodników kategorii „Młodzik – chłopcy” zwyciężył Teodor Supieta wyprzedzając drugiego Aleksa Olczyka i trzeciego Antoniego Chylewskiego. Czwarte miejsce zajął Antoni Dereń wyprzedzając piątego Miłosza Świątka. W kategorii „Open” już tradycyjnie mecze rozgrywane były w parach deblowych lub mixtowych. Tym razem najlepsza okazała się para: Monika Wojniak i Rafał Filipiak. Drugie miejsce zajął mixt Joanna Jasińska i Rafał Roman. Na trzecim stopniu podium stanęli: Anna Gostomczyk i Daniel Wojniak. Czwarte miejsce przypadło w udziale Sylwii Roman i Piotrowi Brzozowskiemu, piąte parze małżeńskiej Sylwii i Robertowi Zdybał.

   Zawodnikom dziękujemy za udział w rozgrywkach „Białej Lotki” z cyklu Grand Prix Miasta Sławno w badmintonie „BS CUP” w sezonie 2023/2024. Gratulujemy wyników sportowych i zachęcamy do dalszych treningów. Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Sławnie, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Spółdzielczej Grupie Bankowej (Bank Spółdzielczy w Sławnie) za wsparcie finansowe i rzeczowe. Więcej na temat zawodów i działalności klubu UKS OSiR Badminton Sławno można przeczytać na nowej stronie internetowej www.badminton.slawno.pl i portalu Facebooka „Badminton w Sławnie”.

2024-04-26 · BadmintonGalerie 2024
Powrót na początek strony