Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie | Małe muzeum medali sportowych

Przejdź do zawartości strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
24 czerwca 2024
TEKST: | KONTRAST:

W ramach XXVI Biegu Święców można, 25 maja 2024r. w godz. 12.00-15.00 odwiedzić Małe Muzeum Medali Sportowych, które mieści się w Sławnie przy ul. Koszalińska 54L.

Bernard Gutowski zgromadził ponad 12 tysięcy medali, głównie z imprez biegowych. Kolekcjoner każdy medal kataloguje, opisuje, ewidencjonuje i po wstępnej selekcji eksponuje w Małym Muzeum Medali Sportowych. W Sławnie mamy możliwość zobaczenia wyjątkowego zbioru, jedynego takiego rodzaju w Polsce. Projekt, który stale się rozrasta dzięki hojności biegaczy i organizatorów imprez. Muzeum w swoich progach gościło Jana Huruka uznanego za najlepszego polskiego maratończyka stulecia 1919-2019 według Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz  Wandę Panfil - González - polską lekkoatletkę, mistrzynię świata w maratonie, zwyciężczynię maratonów w: Nowym Jorku, Londynie, Bostonie i w Nagoi w Japonii. Oboje byli zachwyceni kolekcją medali.

Właściciel nie pobiera żadnych opłat, a jeśli ktoś jest biegaczem i podaruje swój medal to będzie wielka przyjemność dla Bernarda Gutowskiego.

Powrót na początek strony