Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie | Afrykańskie upały czyli XIII Bieg 12 Mostów

Przejdź do zawartości strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
24 czerwca 2024
TEKST: | KONTRAST:

Bieg wystartował z Pomiłowa, strat umiejscowiony był obok Centrum Promocji Rzeki Wieprzy. Biegaczy z całej Polski i z Ukrainy powitał i życzył jak najlepszych wyników wice wójt Gminy Sławno Artur Ciróg. Starterem biegu był Tadeusz Stukan. Na malowniczej trasie wzdłuż kanału miejskiego (z 12 mostami) od początku biegu tempo dyktowało dwóch zawodników z Ukrainy, o kolejne miejsca ze stratą około 100m walczył samotnie Piotr Drwal zmagając się z zawodnikami z Ukrainy. W kategorii kobiet pierwsze trzy miejsca zajęły zawodniczki z Ukrainy. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody finansowe, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary. W kategoriach dziecięco-młodzieżowych 6 najlepszych zawodników otrzymało nagrody a najlepsze trójki puchary i medale.

Nagrody wręczali: burmistrz Miasta Sławno Krzysztof Frankenstein, z-ca burmistrza  Miasta Sławno Mieczysław Grabowski, przewodniczący Rady Powiatu Sławieńskiego Wojciech Ludwikowski  oraz przedstawiciele sponsorów biegu.

Organizatorzy mają nadzieję, że biegacze wyjechali ze Sławna z obrazem piękna Ziemi Sławieńskiej i sławieńskiej gościnności.

Organizatorzy:

Urząd Miejski w Sławnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Sławieński Dom Kultury, Urząd Gminy Sławno, OSP Sławsko, Komenda Powiatowa Policji w Sławnie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, MKS Święc Sławno.

WYNIKI
BIEG GŁÓWNY

Kobiety - 7.800 m

1. SVITLANA STANKO             UKRAINA                       27.08
2. VITA POTERUK                MK LUCHESK UKRAINA         27.11
3. OLEKSANDRA OLIYNUK          MK LUCHESK UKRAINA         27.29
4. EWELINA PAPROCKA            OBLEWICE                   27.53
5. NATALIYA OLIYNUK            MK LUCHESK UKRAINA         29.41
6. MONIKA STAWARZ              UKS EKOLUDEK SZCZENURZE    31.33

 

Mężczyźni open - 7.800 m

1. SERGII OKSENIUK             MK LUCHESK UKRAINA            23.38
2. YRIY RUSYUK                 MK LUCHESK UKRAINA         23.38
3. SERGII UKRAINETS            SK KOVEL LKB RUDNIK UKRAINA   24.02
4. PIOTR DRWAL                 USTKA                24.23
5. VIKTOR TSOPA                SK KOVEL LKB RUDNIK UKRAINA   24.38
6. DMYTRO DOLUNCHUK            MK LUCHESK UKRAINA         24.40

 

Najlepsi zawodnicy Powiatu Sławieńskiego:

Anna Skierka                     MKS ŚWIĘC SŁAWNO/KWASOWO                            
Grzegorz Antosik                 POSTOMINO

Najlepsi zawodnicy Miasta Sławno:

Agnieszka Laska                  SŁAWNO
Błażej Krukowski                 MKS ŚWIĘC SŁAWNO    
             

Najlepsi zawodnicy Gminy Sławno:

Henryk Chudy                     KS OLSZEWSKI I SYNOWIE SŁAWSKO
Barbara Walczyk                  GWIAZDOWO

Najlepsi zawodnicy KS OLSZEWSKI I SYNOWIE SŁAWNO:

Małgorzata Buze                  KS OLSZEWSKI I SYNOWIE SŁAWSKO
Henryk Chudy                     KS OLSZEWSKI I SYNOWIE SŁAWSKO

 

Kategoria wiekowa kobiet 17-19 lat:

1. Zuzanna Głombiowska           GDYNIA                           34.10
2. Dominika Drumowicz            WKB META LUBLINIEC               39.33
3. Żaneta Spiczak-Brzezińska     BYTÓW                            41.14

 

Kategoria wiekowa kobiet 20-29 lat:

1. Emilia Perz                   BUKOWIEC                         32.59
2. Katarzyna Konkel              DECATHLON RUNNING TEAM GNIEWOWO 33.47
3. Dorota Przybylak              SWARZĘDZ                        34.52

 

Kategoria wiekowa kobiet 30-39lat:

1. Katarzyna Kulczyk             SŁAWSKO                          38.54
2. Agnieszka Jarnót              STARY TOMYŚL                     39.55
3. Marzena Łagosz                WARSZAWA                         40.57

 

Kategoria wiekowa kobiet 40 i więcej lat:

1. Maria Grabowska               FUNDACJA AKTYWNY TRZEMESZNO      36.51
2. Marzena Perz                  BUKOWIEC                         37.17
3. Agnieszka Laska               SŁAWNO                           39.18
 

Kategoria wiekowa mężczyzn 17-19 lat:

1. Mateusz Kołtonowski           SSI AKTYWNI DAMNICA              34.01
2. Adrian Stolarczyk             MŚCICE                           35.22
3. Damian Pachuta                WRZEŚNICA                        41.46
 

Kategoria wiekowa mężczyzn 20-29 lat:

1. Mateusz Witkowski             KU AZS PWSZ KOSZALIN             26.35
2. Oleksandr Gaidai              SK KOVEL LKB RUDNIK UKRAINA      26.52
3. Dawid Małgorzewicz         ŁĘTOWO                           30.15
 

Kategoria wiekowa mężczyzn 30-39 lat:

1. Grzegorz Szymajda             4 RUN TKKF KOSZALIN              27.51
2. Pavlo Novosad                 SK KOVEL LKB RUDNIK UKRAINA      28.53
3. Grzegorz Antosik              POSTOMINO                        29.36
 

Kategoria wiekowa mężczyzn 40-49 lat:

1. Arkadiusz Kozak               4 RUN TKKF KOSZALIN              27.47
2. Krzysztof Powarzyński      MALECHOWO                        30.15
3. Karol Niklas                  BYTÓW                            31.58
 

Kategoria wiekowa mężczyzn 50-59 lat:

1. Bogusław Barański             ML UKS TRZEBIATÓW                29.25
2. Józef Kawecki                 WRZEŚNICA                        30.46
3. Czesław Werner                WARSZAWA                         31.36
 

Kategoria wiekowa mężczyzn 60-69 lat:

1. Henryk Chudy                  KS OLSZEWSKI I SYNOWIE SŁAWNO    29.53
2. Mieczysław Wiśniewski     STOPA SŁUPSK                     30.22
3. Zbigniew Gapski               SOBIESKI TEAM STAROGARD GDAŃSKI  31.49
 

Kategoria wiekowa mężczyzn 70 lat i więcej:

1. Petro Gaidai                  SK KOVEL LKB RUDNIK UKRAINA      37.42
2. Marian Filipowicz             WROCŁAW                          39.11
3. Józef Wrona                   WIELEŃ                           41.07
 

WYNIKI BIEGÓW 
DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH

100m dziewczynki 
rocznik  2010 i młodsze (6 uczestniczek): 

1. Lena Gutowska                 2010                Sławno
2. Martyna Majewska              2010                Sławno
3. Wiktoria Kasprowicz           2010                Słupsk
4. Martyna Wicens                2013                Boleszewo
5. Michalina Olesiak             2013                Sławno
 

100m chłopcy 
rocznik  2010 i młodsi (11 uczestników): 

1. Cezary Brzezicki              2010                Darłowo
2. Szymon Kamelski               2010                Sławno
3. Bartosz Wicens                2011                Boleszewo
4. Michał Rojek                  2010                Sławno
5. Szymon Białosiewicz           2011                Sławno
 

200m dziewczynki 
rocznik  2008-2009 (7 uczestniczek): 

1. Anna Skrobot                  2008                Warszawa
2. Gabriela Kopowicz             2008                Słupsk
3. Aleksandra Protasewicz        2008                Sławno
4. Nadia Rylman                  2008                Sławno
5. Sonia Lewandowska             2009                Lębork
 

200m chłopcy 
rocznik  2008-2009 (9 uczestników): 

1. Kacper Kowalewicz             2008                Sławno
2. Mikołaj Cichawa               2008                Sławno
3. Piotr Kowalczyk               2009                Sławno
4. Igor Buze                     2009                Sławno
5. Mikołaj Cichoński             2008                Sławno
 

300m dziewczynki 
rocznik  2006-2007 (5 uczestniczek): 

1. Milena Patejuk                2006                Sławno
2. Sandra Izdebska               2006                Sławno
3. Alicja Borusińska             2006                Słupsk Akademia Małego Lekkoatlety
4. Amelia Jarnót                 2006                Nowy Tomyśl
5. Nikola Bigus                  2007                Słupsk
 

300m chłopcy 
rocznik  2006-2007 (9 uczestników): 

1. Mateusz Buśko                 2006                Ekoludek Szczenurze
2. Karol Stępień                 2006                Sławno
3. Jan Kowalczyk                 2006                Sławno
4. Zbigniew Kurczyk              2006                Sławno
5. Michał Kurczyk                2007                Sławno
 

400m dziewczynki 
rocznik  2004-2005 (9 uczestniczek):

1. Natalia Patejuk               2004                MKS Święc Sławno
2. Natalia Rondzio               2004                MKS Święc Sławno
3. Patrycja Sławska              2004                Sławsko
4. Amanda Frątczak               2005                Rumia
5. Agata Romanowska              2004                Sławsko
 

400m chłopcy 
rocznik  2004-2005 (6 uczestników): 

1. Jan Gostomczyk                2005                MKS Święc Sławno
2. Bartosz Musiał                2004                Koszalin
3. Jan Reizer                    2004                MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
4. Jan Grabowski                 2005                Fundacja Aktywne Trzemeszno
5. Dominik Olesiak               2004                MKS Święc Sławno
 

600m dziewczynki 
rocznik  2002-2003 (5 uczestniczek):

1. Olga Grabowska                2003                Fundacja Aktywne Trzemeszno
2. Anna Kołodziejska             2002                MKS Święc Sławno
3. Oliwia Łukaszewicz            2002                Ustka
4. Weronika Placek               2002                Bobrowice
5. Kinga Majcherczyk             2003                Kielce
 

600m chłopcy 
rocznik  2002-2003  (8 uczestników): 

1. Michał Olesiak                2002                Sławno
2. Filip Lewandowski             2003                Lębork
3. Jakub Wiciński                2002                MKS Święc Sławno
4. Jakub Gutowski                2003                Sławno
5. Dominik Spurek                2002                MKS Święc Sławno
 

800m dziewczęta 
rocznik  2001-1999 (4 uczestniczki):

1. Karolina Biernat              2000                Sławno
2. Agnieszka Kowal               1999                Palówko
3. Agnieszka Pela                1999                Sławno
4. Wiktoria Romanowska          2001                Sławsko
 

800m chłopcy 
rocznik  2001-1999  (6 uczestników): 

1. Jan Kurkul                    1999                Pałówko
2. Mirosław Nienałtowski         2001                Sławno
3. Dawid Jaźwiński               2000                Koszalin
4. Michał Kołtonowski            2001                SSI Aktywni Damnica
5. Tomasz Jeżyna                 2001                SSI Aktywni Damnica
 

W biegach dziecięco-młodzieżowych udział wzięło  85 osób.

 

Powrót na początek strony