Wyniki XII Mistrzostw Miasta Sławna w Skoku Wzwyż

Strona głównaAktualności › Wyniki XII Mistrzostw Miasta Sławna w Skoku Wzwyż

 

TAKIEGO SKAKANIA W SŁAWNIE JESZCZE NIE BYŁO

 

05 kwietnia 2014r. w Sławnie odbyły  XII Mistrzostwa Miasta Sławno w  Skoku Wzwyż.

Zawody odbyły się w hali widowiskowo-sportowej przy SP Nr 3. Padły nowe rekordy Mistrzostw Miasta Sławno:

 

- w kategorii 10 lat i młodsi:  Błażej Grabowski  Szczenurze skoczył 110cm

       - poprawił rekord Konrada Idzika  - 108 cm z 2013r.

 

- w kategorii 12 lat:               Zofia Flis SKLA Słupsk skoczył 145cm

- poprawiła rekord Izabelii Megier  - 128 cm z 2008r.

 

- w kategorii 17-19 lat:           Michał Cabański SKLA Słupsk skoczył 185cm

- poprawił rekord Łukasza Giżyckiego - 180 cm z 2013r.

 

- w kategorii open:                 Paweł Roziński SKLA Słupsk skoczył 200cm

- poprawił rekord Damiana Motylińskiego - 193 cm z 2011r.

 

 

100 zawodników, niesamowita walka już od najmłodszych kategorii wiekowych, wielkie emocje i rekordy to tegoroczne Mistrzostwa Miasta Sławno w Skoku Wzwyż. Widzowie zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Sławnie podziwiali wysokie loty zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Worek z rekordami jako pierwsi rozwiązali najmłodsi w kategorii rocznik 2004 i młodsi: Błażej Grabowski ze Szczenurza skoczył 110cm. Wielkie emocje w kategorii dziewcząt rocznik 2002 zapowiadało podanie wysokości otwarcia zaproponowane przez Zofię Flis - 130cm (o dwa centymetry więcej niż dotychczasowy rekord 128cm). Ostatecznie Zofia Flis pokonała poprzeczkę na wysokości 145cm! Pasjonującą walkę w kategorii 17-19-latków prowadzili między sobą Michał Cabański, Kordian Łabędzki (obaj SKLA Słupsk) i Maciej Ziółkowski (SOSW Sławno), wyrównany pojedynek trwał do wysokości 180cm, jednak to Michał Cabański pokonał w drugiej próbie poprzeczkę na wysokości 185cm i mógł cieszyć się ze zwycięstwa i nowego rekordu. Michał Cabański jest mieszkańcem Sławna i wychowankiem Leszka Kapały trenera MKS Święc Sławno, Michał obecnie reprezentuje barwy klubu SKLA Słupsk. Największe emocje towarzyszyły skokom Pawła Rozińskiego z SKLA Słupsk w kategorii open. Temperatura w hali widowiskowo-sportowej rosła wraz z wysokością na której zawieszona była poprzeczka: 180, 185, 190, 195cm (nowy rekord) i na prośbę publiczności po raz pierwszy w Sławnie 200cm!!! Paweł Roziński pokonał poprzeczkę zawieszoną na 200 cm w pierwszej próbie, niesiony dopingiem publiczności próbował jeszcze wyrównać swój rekord życiowy (205cm). Skoki Pawła były niebywałą atrakcją dla dzieci, które oblegały go konkursie prosząc o autografy. Paweł Rogoziński jest dwukrotnym Wicemistrzem Polski w rzucie oszczepem.

Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali pucharami, medalami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne prezenty, OSiR po raz dwunasty organizował mistrzostwa w skoku wzwyż. Premiami za pobicie rekordów były bony na sprzęt sportowy. Puchary i medale i puchary ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie. Puchary w kategorii rocznik 2004 i młodsi ufundowało Komputerowe Studio Reklamy Grzegorza Źrodowskiego z Jarosławca. Pan Grzegorz wypożyczył również tablicę wyników z określeniem wysokości skoku.

 

Wyniki:

Rocznik 2004 i młodsi

Dziewczynki:

1. Aleksandra Kowalczyk        2004    SP Nr 3 Sławno          100cm

2. Zuzanna Rychlewska         2005    SP Nr 3 Sławno            95cm

3. Laura Wasylczuk               2005    SP Nr 3 Sławno            90cm

 

Chłopcy:

1. Błażej Grabowski      2004Szczenurze             110cm (nowy rekord Mistrzostw)

2. Jan Bukowski                  2004    SP nr 3 Sławno          105cm

3. Jan Gostomczyk              2005    MKS Święc Sławno     100cm

3. Dominik Wardak              2004    SP nr 3 Sławno          100cm

5. Maciej Kazusek               2005    SP nr 3 Sławno          100cm

5. Wiktor Stuczyński            2004    SP Jarosławiec          100cm

7. Jacek Grzebielichowski     2004    SP nr 1 Sławno          100cm

7. Sebastian Kulczyk           2005    SP nr 3 Sławno           100cm

9. Gracjan Sroka                 2004    SP nr 3 Sławno             95cm

10.Jakub Rychlewski            2004    SP Jarosławiec             95cm

11.Oskar Bętkowski             2004    SP Jarosławiec             95cm

12.Mateusz Ćwilkiński          2006    SP nr 3 Sławno             90cm

12.Dawid Jasiński                2004    SP nr 3 Sławno             90cm

14.Jan Kowalczyk                 2006    SP nr 3 Sławno             85cm

15.Bartek Misztal                 2004    SP Jarosławiec             80cm

16.Oskar Piwowarczyk           2005    SP nr 3 Sławno             70cm

17 Piotr Kowalczyk                2009    Przedszkole Nr 4          70cm

 

Rocznik 2003

Dziewczynki:

 

1. Julia Koperska                    SP Nr 3 Sławno          115cm

2. Wiktoria Niewielska            SP Nr 3 Sławno          110cm

3. Julia Żak                           SP Nr 3 Sławno          100cm

4. Natalia Duda                     SP Nr 3 Sławno          100cm

5. Hanna Koba                       SP Jarosławiec           100cm

6. Julia Hutman                      SP Nr 3 Sławno            90cm

7. Anna Opara                        SP Nr 3 Sławno            85cm

 

Chłopcy:

1. Stanisław Gawlista            SP Jarosławiec             115cm

2. Wojciech Zych                   SP Nr 3 Sławno           115cm

3. Szymon Szczęch                SP Jarosławiec            115cm

4. Jan Król                           SP Nr 1 Sławno            110cm

4. Gracjan Leśniewski            MKS Święc Sławno       110cm

6. Jakub Gutowski                 SP Nr 3 Sławno            110cm

7. Konrad Idzik                      SP Nr 3 Sławno           105cm

7. Wojciech Stanik                 SP Nr 1 Sławno           105cm

7. Kacper Szymura                 SP Nr 3 Sławno           105cm

10.Jakub Bolesta                   SP Nr 3 Sławno           105cm

11.Bartosz Ruciński               SP Nr 3 Sławno           100cm

12. Jakub Rudnik                   SP Nr 3 Sławno           100cm

 

Rocznik 2002

Dziewczynki:

 

1. Zofia Flis                  SKLA Słupsk       145cm!!! (nowy rekord Mistrzostw)

2. Anna Kołodziejska            MKS Święc Sławno    115cm

3. Wiktoria Leszczyk            Szczenurze              115cm

4. Karolina Pilarek               SP Nr 1 Sławno         115cm

5. Oliwia Borkowicz             SP Nr 3 Sławno          110cm

6. Wiktoria Jończyk             SP Nr 3 Sławno          105cm

7. Weronika Zych                SP Nr 3 Sławno          105cm

8. Julia Pitus                      SP Nr 1 Sławno            90cm

9. Ola Skoczylas                 SP Nr 1 Sławno            90cm

 

Chłopcy:

1. Maksymilian Bugowski      SP Jarosławiec           130cm

2. Hubert Larwiński              SOSW Sławno            120cm

3. Michał Urbanowicz            MKS Święc Sławno      120cm

4. Dominik Spurek               MKS Święc Sławno      120cm

5. Paweł Jelonek                  SP Nr 3 Sławno          120cm

6. Patryk Korpus                  Szczenurze               110cm

7. Krystian Kopera               SP Nr 3 Sławno          105cm

7. Kuba Todys                      SP Nr 3 Sławno          105cm

7. Dawid Wardak                  SP Nr 3 Sławno          105cm

10.Robert Stawicki                SP Nr 3 Sławno          100cm

 

Rocznik 2001

Dziewczynki:

1. Nikola Dyrcz                      SP Nr 3 Sławno          135cm

2. Nikola Wejer                      Szcenurze                125cm

3. Adrianna Hadryś                 SP Nr 3 Sławno          120cm

4. Klaudia Bartnik                  SP Jarosławiec           120cm

5. Emilia Warzych                  SP Nr 1 Sławno          115cm

6. Wiktoria Więckowska          SP Nr 3 Sławno          115cm

7. Paulina Kwiatkowska          SP Nr 3 Sławno           110cm

8. Wiktoria Cieśla                  SP Nr 3 Sławno           105cm

 

Chłopcy:

1. Jakub Krzymiński               MKS Święc Sławno     135cm

2. Olaf Koleśnikow                SP Nr 3 Sławno          130cm

3. Jakub Szwec                     SP Nr 1 Sławno          130cm

4. Hubert Chmielewicz           SP Nr 1 Sławno          125cm

5. Dawid Ulatowski               SP Nr 3 Sławno          125cm

6. Eryk Myśliński                   SP Nr 3 Sławno          120cm

6. Jakub Zieleniewicz             SP Nr 1 Sławno          120cm

8. Arkadiusz Nadziak             SP Nr 3 Sławno          115cm

9. Dawid Bartkiewicz             SP Nr 3 Sławno          115cm

 

Rocznik 1998-2000

Dziewczynki:

1. Joanna Kołodziejska           1998    MKS Święc Sławno    145cm

2. Agnieszka Kucharska          1998    SKLA Słupsk             135cm

3. Martyna Bator                   1999    GM Nr 1 w Sławnie     130cm

4. Natalia Nowaczyk              1999    SOSW Sławno           125cm

5. Julia Jurczyk                      1999    GM Nr 1 w Sławnie    120cm

6. Maja Serafin                      2000    GM Jarosawiec          115cm

 

Chłopcy:

1. Michał Nakonieczny           1999    SKLA Słupsk            170cm

2. Adrian Kordoński              1999    SKLA Słupsk            165cm

3. Krystian Mikulski              1999    GM Nr 1 w Sławnie   145cm

3. Błażej Stępień                  2000    GM Nr 1 w Sławnie   145cm           

5. Mariusz Kryściak               1999    GM Nr 1 w Sławnie   145cm

6. Szymon Szymczewski         1999   GM Nr 1 w Sławnie   145cm

7. Dawid Wszędybył              1998    GM Nr 1 w Sławnie   140cm

8. Aleksander Izbiński           2000    GM Jarosławiec        140cm

9. Szymon Krzyżaniak            2000    MKS Święc Sławno   135cm

10.Damian Szulc                   1999    MKS Święc Sławno   135cm

10.Krystian Hetmański           2000    GM Nr 1 w Sławnie   135cm

11.Jakub Kos                        2000    GM Nr 1 w Sławnie   130cm

12.Kamil Meronk                   2000    GM Nr 1 w Sławnie   130cm

13.Dominik Mikołajczyk          2000    GM Jarosławiec        120cm

14.Kacper Stanik                   2000    GM Nr 1 w Sławnie   120cm

 

Rocznik 1995-1997

1. Michał Cabański       1997SKLA Słupsk          185cm (nowy rekord Mistrzostw)

2. Maciej Ziółkowski           1997    SOSW Sławno           180cm

3. Kordian Łabędzki            1996    SKLA Słupsk             180cm

4. Adrian Kozłowski            1997    MKS Święc Sławno     165cm

 

Open od 1994

1. Paweł Roziński        1987SKLA Słupsk          200cm!!! (nowy rekord Mistrzostw)

 

 

REKORDY  MISTRZOSTW  MIASTA  SŁAWNO   2014

 

10 LAT I MŁODSI

dziewczynki:        Natalia Duda              SP Nr 3 Sławno      - 110 cm (2013r.)

 

 

chłopcy:               Błażej Grabowski        Szczenurze           - 110cm (2014r.)

 

11 LAT

dziewczynki:        Pamela Maksajda        SP Nr 3 Sławno      - 136 cm (2010r.)

 

 

chłopcy:               Szymon Krzyżaniak    SP Nr 3 Sławno      - 131 cm (2011r.)

 

12 LAT

 

dziewczynki:        Zofia Flis                     SKLA Słupsk                 - 145 cm (2014r.)

 

chłopcy:               Błażej Stępień            MKS Święc Sławno    - 133 cm (2012r.)

 

13 LAT

 

dziewczęta:          Patrycja Romanowska     SP Nr 1 Sławno   - 136cm (2010r.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

chłopcy:               Bartosz Wyciszkiewicz    SP Nr 3 Sławno   - 148 cm (2013r.)

 

14-16 LAT

 

dziewczęta:           Paulina Bugowska       ZS Jarosławiec       - 150 cm (2008r.)

 

chłopcy:               Marcel Siwek               GM Jarosławiec       - 180 cm (2012r.)

 

17-19 LAT

 

dziewczęta:           Justyna Kosmalska     ZS Sławno              - 140 cm (2010r.)

 

chłopcy:               Michał Cabański           SKLA Słupsk           - 185 cm (2014r.)

 

OPEN

 

kobiety:               Marcelina Witek          SKLA Słupsk             - 155cm (2011r.)

 

mężczyźni:           Paweł Roziński            SKLA Słupsk             - 200cm (2014r.)