Mecz piłki ręcznej mężczyzn PGNiG Superliga

Strona głównaAktualności › Mecz piłki ręcznej mężczyzn PGNiG Superliga

GWIAZDY W SŁAWNIE

            28 sierpnia 2014r. w Sławnie w czasie meczu Wybrzeże Gdańsk - Gaz System Pogoń Szczecin będziemy mogli zobaczyć kilku bardzo dobrych zawodników piłki ręcznej.

W drużynie Wybrzeże Gdańsk:

Dawid Nilsson – pochodzący ze Sławna reprezentant Polski były i obecny zawodnik Wybrzeża Gdańsk. Dawid Nilsson pierwsze kroki  w szczypiorniaku stawiał w Sławnie po okiem trenera Mieczysława Śliwińskiego, a swoją profesjonalną przygodę z piłką ręczną rozpoczynał         w Wybrzeżu Gdańsk. Grał również w Bidasoa Irún (Hiszpania) oraz Arhus GF (Dania),  USL Dunkerque (Francja). W 2004 roku z IFK Skövde HK triumfował on w Challenge Cup (w finale tych rozgrywek szwedzki klub zmierzył się z US Dunkerque). Dawid urodził się w Sławnie. Od dziecka spotykał się z różnymi kulturami, gdyż jego matka jest Polką, a ojciec Szwedem. Bez wahania grał dla biało-czerwonych występując w naszej reprezentacji w finałach mistrzostw Europy 2006 roku. Na krajowych parkietach największe sukcesy święcił z Wybrzeżem, do którego trafił z Gwardii Koszalin. W Gdańsku sięgał po juniorskie medale oraz po dwa tytuły mistrza Polski seniorów, a w 2001 roku ruszył w 11-letnią wędrówkę po czterech zagranicznych ligach. Najpierw grał w Szwecji, gdzie występował w zespole Skovde. Później trafił  dla hiszpańskiego Bidasoa Irun, następnie duńskiego Arhus GF i francuskiego USL Dunkerque HB. Aktualnie po powrocie do Polski reprezentuje barwy Wybrzeża Gdańsk. W czwartek w hali widowiskowo-sportowej po wielu latach Dawid będzie miał okazję zaprezentować się sławieńskiej publiczności.

Marcin Lijewski - przed rokiem wrócił do kraju po jedenastu latach gry w niemieckiej Bundeslidze. HSV Hamburg zamienił na Wisłę Płock, jednak w środowisku piłki ręcznej słychać było głosy, że tylko kwestią czasu jest powrót popularnego Szeryfa do Gdańska, miasta w którym stawiał pierwsze kroki w dorosłym szczypiorniaku. Stało się tak w przerwie między sezonami. Gdy Wybrzeże uzyskało awans do PGNIG Superligi szybko usłyszeliśmy o powrocie Marcina do swojego byłego klubu. Lijewski jest rekordzistą pod względem występów w reprezentacji Polski (251). Dwukrotnie podczas mistrzostw świata w 2007 i 2009 roku został wybierany najlepszym prawym rozgrywającym turnieju. Ma w swoim dorobku srebrny i brązowy medal mistrzostw globu. W karierze klubowej osiągnął wszystko co było możliwe do osiągnięcia. Kilkukrotne mistrzostwo Polski i Niemiec pozostaje jednak w cieniu sukcesu z 2013 roku kiedy z HSV triumfował w elitarnej Lidze Mistrzów.

W Pogoni Szczecin:

Mateusz Zaremba - były zawodnik Vive Kielce 2007-2012. Za kadencji Bogdana Wenty grał w reprezentacji Polski, lewa ręka - pozycja prawe rozegranie. Z klubem z Kielc zdobył mistrzostwo Polski w 2009, 2010, 2011, 2012

Michal Bruna (Czechy) - środek rozegrania. Spędził 6 sezonów na parkietach niemieckiej Bundesligi, najlepszej ligi świata. Rozegrał 66 spotkań w reprezentacji Czech. Od 2012 roku w Szczecinie.

Wojciech Zydroń - lewoskrzydłowy z dużymi predyspozycjami strzeleckimi. Były król strzelców superligi (2010 rok - 247 bramek). Przez większość kariery związany z Vive Kielce (1997-2008). Następnie grał w Azotach Puławy, a szczeciński klub reprezentuje od 2012 roku.

Bartosz Konitz - reprezentant Holandii polskiego pochodzenia. W latach 2006-2010 grał w Vive Kielce.Kolejne dwa sezony spędził w niemieckiej Bundeslidze, a w Szczecinie gra od 2012 roku.