Inauguracja Pucharu Pomorza w Sławnie

Strona głównaAktualności › Inauguracja Pucharu Pomorza w Sławnie

INAUGURACJA PUCHARU POMORZA W SŁAWNIE

 

W dniu 2 maja 2015 roku w Sławnie nastąpiła inauguracja Pucharu Pomorza w Nordic Walking. Była to także, pierwsza impreza zaliczana do Pucharu Polski Nordic Walking 2015. Przy ładnej pogodzie, choć porywistym wietrze 138 uczestników z całej Polski rywalizowało na trasie po ścieżkach rowerowych wokół stadionu miejskiego. Płaska trasa w większości po twardej nawierzchni, sprzyjała osiąganiu dobrych wyników. Wielu uczestników ustanowiło swoje rekordy życiowe. Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 12.00, a jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy rywalizujący na dystansie 10km. Od startu do samej mety trwała zacięta walka o zwycięstwo pomiędzy czwórką zawodników, a losy rywalizacji rozstrzygnęły się na ostatnim kilometrze.

Po ukończeniu rywalizacji, na mecie zawodnicy otrzymali odlewane medale, które w sezonie 2015 będą tworzyły (po złożeniu jak puzzle) duży składany medal w kształcie kwadratu. Ceremonia wręczenia okazjonalnych statuetek wykonanych specjalnie na te zawody odbyła się w centrum miasta, na Placu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wyróżnienia dla najlepszych wręczał burmistrz miasta Sławno Krzysztof Frankenstein.

Zawody Pucharu Pomorza w Nordic Walking wpisane były w ciąg imprez pod nazwą Sławieńska Rodzinna Majówka. Rano odbyła się kolejna edycja Maratonów na Raty, po południu na placu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego odbywał się festyn: na scenie występowały grupy ze Sławnieńskiego Domu Kultury, Szkoły Tańca Magnetica Agaty Ludwikowskiej, Kacper Wojcieszek prowadził zabawy taneczne dla dzieci, na scenie grał zespół Volare Show ze Słupska, ustawione zostały dmuchańce i Euro Bunge dla dzieci, były również stanowiska gastronomiczne. Dodatkowo o godzinie 17.00 na stadionie miejskim rozegrano derby powiatowe: Sława Sławno – Arkadia Malechowo.

Organizatorzy Majówki: Urząd Miejski w Sławnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Sławieński Dom Kultury, Szkoła Tańca Magnetica Agaty Ludwikowskiej, Restauracja Morska Anna Cieplik.

 

WYNIKI PUCHARU POMORZA NORDIC WALKING (całość wyników na stronie: wyniki.b4sport.pl)

 

DYSTANS 10KM:

Open

Mężczyźni:

  1. Olgierd Depa-Prądzyński      Gdynia                                   1:02:39
  2. Mirosław Anaczkowski         Sztum                                     1:02:41
  3. Sławek Bogacki                  Brzozówka k. Torunia                1:02:46

Kobiety:

  1. Adrianna Lipko                     Gdynia                                   1:11:28
  2. Angelika Stepczyńska           Łabiszyn                                 1:13:40
  3. Krystyna Piernicka                Chwaszczyno                           1:14:55

 

Kategorie wiekowe kobiet:

K 18-29

1. Adrianna Lipko                             Gdynia                                   1:11:28

2. Natalia Rosadzińska                      Leszno                                  1:18:55

 

K 30-39

1. Angelika Stepczyńska                    Łabiszyn                                 1:13:40

2. Joanna Lisewska                            Gdynia                                   1:22:05

3. Natalia Kurzyńska                         Koszalin                                 1:22:05

 

K 50-59

1. Krystyna Piernicka                         Chwaszczyno                          1:14:55

2. Irena Karasiewicz                          Braniewo                                1:14:58

 

K 60-69

1. Grażyna Rot-Rzędzicka                Police                                     1:32:46

Kategorie wiekowe mężczyzn:

M 18-29

1. Dawid Ćwikliński                          Łabiszyn                                 1:06:14

2. Dominik Jóźwiak                           Włocławek                             1:23:59

 

M 30-39

1. Łukasz Witczuk                             Siedlce                                 1:07:04

2. Kazimierz Raczyński                     Koszalin                                 1:07:37

3. Marcin Jankowski                          Elbląg                                     1:13:58

 

M 40-49

1. Sławek Bogacki                             Brzozówka k. Torunia            1:02:46

2. Piotr Rogalski                                Gdynia                                1:02:55

3. Marek Soboleski                            Koszalin                               1:16:43

 

M 50-59

1. Olgierd Depka-Prądzyński               Gdynia                               1:02:36

2. Mirosław Anaczkowski                     Sztum                                1:02:41

3. Leszek Zamrzycki                          Gorzów Wielkopolski             1:10:21

 

M 60-69

1. Franciszek Czekajło                       Drezenko                                1:10:15

2. Miro Bojan                                   Piękna Góra                             1:11:40

3. Mirosław Himmel                          Gdynia                                     1:11:42

 

M 70 i więcej

1. Feliks Namsolek                            Gdynia                                 1:16:07

 

NA 5KM KLASYFIKACJA GENERALNA PRZEDSTAWIAŁA SIĘ NASTĘPUJĄCO:

Mężczyźni:

  1. Krystian Ćwikliński               Łabiszyn                                   0:32:15
  2. Grzegorz Raczyński               Koszalin                                  0:32:17
  3. Remigiusz Dziadek                Rokity                                    0:32:22

Kobiety:

  1. Marta Szpilman                      Gdynia                                  0:34:29
  2. Marzena Lesińska                  Olszany                                 0:35:14
  3. Halina Markowska                 Elbląg                                     0:35:22

 

Kategoria niepełnosprawni:

1. Jerzy Lubawiński                           Świdwin                                 0:33:29

2. Michał Bryl                                    Elblag                                   0:37:58

3. Grzegorz Czarnecki                       Sławno                                  0:38:00

 

Kategorie wiekowe kobiet:

Dzieci dziewczynki do 13 lat

1. Agata Romanowska                      Sławno                                   0:41:49

2. Sandra Cygan                                Kołobrzeg                             0:41:59

3. Patrycja Sławska                            Sławno                                  0:42:34

 

Junior dziewczęta 14-17

1. Paula Banasik                                Sławno                                 0:40:18

2. Weronika Chromow                       Sławno                                   0:40:18

3. Wiktoria Romanowska                  Sławno                                   0:40:25

 

K 18-29

1. Marta Szpilman                              Gdynia                                0:34:29

2. Angelika Rakuć                              Włocławek                           0:37:38

3. Małgorzata Rozwarska                  Raciniewo                              0:40:21

 

K 30-39

1. Marzena Karczewska                     Włocławek                             0:37:09

2. Elżbieta Kurczyk                           Sławno                                   0:40:15

3. Karina Fruba                                  Słupsk                                 0:41:10

 

K 40-44

1. Marianna Jóźwiak                         Włocławek                             0:36:25

2. Monika Pokorniecka                      Kołobrzeg                              0:37:39

3. Beata Kąckowska                          Kaczory                                  0:40:47

 

K 45-49

1. Katarzyna Szpilaman                     Gdynia                                    0:36:37

2. Joanna Świerczyńska                     Elbląg                                     0:36:38

3. Bożena Reuter                               Łeba                                       0:37:37

 

K 50-54

1. Marzena Lesinska                          Olszany                                  0:35:14

2. Beata Niewińska                            Gdańsk                                   0:37:43

3. Katarzyna Mazur                           Łeba                                       0:37:53

 

K 55-59

1. Halina Markowska                        Elblag                                     0:35:22

2. Krystyna Leszczyszyn                   Szczecinek                             0:35:49

3. Saturnina Wilkołek-Szudarska       Słupsk                                    0:36:33

 

K 60-64

1. Kazimiera Dana                             Grudziądz                              0:37:31

2. Anna Pilecka-Prądzyńska              Gdynia                                    0:37:50

3. Barbara Okroj                                Grudziądz                              0:39:56

 

K 65-69

1. Maria Mączka                                Gdańsk                                   0:38:59

2. Maria Mazerska                              Sztum                                  0:41:50

3. Barbara Gruszka                            Sztum                                  0:43:26

 

Kategorie wiekowe mężczyzn:

Dzieci chłopcy do 13 lat

1. Mikołaj Grochowalski                   Sławno                                   0:37:55

2. Bartosz Pankiewicz                       Kołobrzeg                              0:45:30

3. Zbigniew Kurczyk                         Sławno                                   0:45:47

 

Junior chłopcy 14-17

1. Krystian Ćwikliński                       Łabiszyn                                 0:32:15

2. Grzegorz Raczyński                       Koszalin                                 0:32:17

 

M 18-29

1. Emil Marciniak                              Łabiszyn                                 0:32:53

2. Jakub Rakuć                                  Włocławek                             0:36:06

3. Marek Szudarski                            Słupsk                                    0:37:23

 

M 30-39

1. Piotr Brzozowski                           Sławno                                   0:33:35

2. Damian Wawrzynkiewicz              Unieście                                   0:35:07

3. Łukasz Bartosiewicz                      Gdańsk                                   0:35:36

 

M 40-44

1. Marcin Olech                                 Gdańsk                                  0:39:10

2. Krzysztof Soleta                            Potulice                                  0:43:16

 

 

M 45-49

1. Remigiusz Dziadek                       Rokity                                    0:32:22

2. Grzegorz Lesinski                         Olszany                                  0:33:30

3. Sławomir Rosadziński                   Leszno                                    0:35:32

 

M 50-54

1. Mirosław Wasielewski                   Elbląg                                     0:32:47

2. Ryszard Kłopotowski                    Sztum                                     0:40:47

 

M 55-59

1. Jan Stanisławski                             Poznań                                0:33:09

2. Jerzy Lubawiński                           Świdwin                                 0:33:29

3. Edward Szudarski                          Słupsk                                  0:34:15

 

M 60-64

1. Bogdan Klarkowski                       Elbląg                                     0:33:04

2. Ryszard Kaziów                             Słupsk                                    0:33:38

3. Sławomir Swystun                         Gdynia                                    0:35:20

 

M 65-69

1. Andrzej Dana                                Grudziądz                              0:34:51

2. Bolesław Tracz                               Sławno                                   0:34:52

3. Andrzej Chudziński                       Elbląg                                     0:35:14

 

M 70 i więcej

1. Bronisław Bonek                           Łabiszyn                                 0:38:44