Afrykańskie upały czyli XIII Bieg 12 Mostów

Strona głównaAktualności › Afrykańskie upały czyli XIII Bieg 12 Mostów

Bieg wystartował z Pomiłowa, strat umiejscowiony był obok Centrum Promocji Rzeki Wieprzy. Biegaczy z całej Polski i z Ukrainy powitał i życzył jak najlepszych wyników wice wójt Gminy Sławno Artur Ciróg. Starterem biegu był Tadeusz Stukan. Na malowniczej trasie wzdłuż kanału miejskiego (z 12 mostami) od początku biegu tempo dyktowało dwóch zawodników z Ukrainy, o kolejne miejsca ze stratą około 100m walczył samotnie Piotr Drwal zmagając się z zawodnikami z Ukrainy. W kategorii kobiet pierwsze trzy miejsca zajęły zawodniczki z Ukrainy. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody finansowe, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary. W kategoriach dziecięco-młodzieżowych 6 najlepszych zawodników otrzymało nagrody a najlepsze trójki puchary i medale. Nagrody wręczali: burmistrz Miasta Sławno Krzysztof Frankenstein, z-ca burmistrza  Miasta Sławno Mieczysław Grabowski, przewodniczący Rady Powiatu Sławieńskiego Wojciech Ludwikowski  oraz przedstawiciele sponsorów biegu.

Organizatorzy mają nadzieję, że biegacze wyjechali ze Sławna z obrazem piękna Ziemi Sławieńskiej i sławieńskiej gościnności.

Organizatorzy:
Urząd Miejski w Sławnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Sławieński Dom Kultury, Urząd Gminy Sławno, OSP Sławsko, Komenda Powiatowa Policji w Sławnie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, MKS Święc Sławno.
WYNIKI BIEG GŁÓWNY

Kobiety                       - 7.800 m
1. SVITLANA STANKO                             UKRAINA                                          27.08
2. VITA POTERUK                                  MK LUCHESK         UKRAINA                27.11
3. OLEKSANDRA OLIYNUK                       MK LUCHESK         UKRAINA                27.29
4. EWELINA PAPROCKA                          OBLEWICE                                         27.53
5. NATALIYA OLIYNUK                            MK LUCHESK         UKRAINA                29.41
6. MONIKA STAWARZ                             UKS EKOLUDEK SZCZENURZE               31.33

Mężczyźni open         - 7.800 m
1. SERGII OKSENIUK                               MK LUCHESK         UKRAINA                    23.38
2. YRIY RUSYUK                                     MK LUCHESK         UKRAINA                    23.38
3. SERGII UKRAINETS                             SK KOVEL LKB RUDNIK        UKRAINA        24.02
4. PIOTR DRWAL                                    USTKA                                                  24.23
5. VIKTOR TSOPA                                  SK KOVEL LKB RUDNIK            UKRAINA     24.38
6. DMYTRO DOLUNCHUK                         MK LUCHESK         UKRAINA                     24.40

 

Najlepsi zawodnicy Powiatu Sławieńskiego:
Anna Skierka                         MKS ŚWIĘC SŁAWNO/KWASOWO                            
Grzegorz Antosik                   POSTOMINO

 

Najlepsi zawodnicy Miasta Sławno:
Agnieszka Laska                    SŁAWNO
Błażej Krukowski                  MKS ŚWIĘC SŁAWNO                 

Najlepsi zawodnicy Gminy Sławno:
Henryk Chudy                       KS OLSZEWSKI I SYNOWIE SŁAWSKO
Barbara Walczyk                    GWIAZDOWO

Najlepsi zawodnicy KS OLSZEWSKI I SYNOWIE SŁAWNO:
Małgorzata Buze                    KS OLSZEWSKI I SYNOWIE SŁAWSKO
Henryk Chudy                       KS OLSZEWSKI I SYNOWIE SŁAWSKO

Kategoria wiekowa kobiet 17-19lat:
1. Zuzanna Głombiowska                  GDYNIA                                                      34.10
2. Dominika Drumowicz                   WKB META LUBLINIEC                                     39.33
3. Żaneta Spiczak-Brzezińska            BYTÓW                                                        41.14

Kategoria wiekowa kobiet 20-29lat:
1. Emilia Perz                         BUKOWIEC                                                            32.59
2. Katarzyna Konkel              DECATHLON RUNNING TEAM GNIEWOWO                    33.47
3. Dorota Przybylak               SWARZĘDZ                                                            34.52

Kategoria wiekowa kobiet 30-39lat:
1. Katarzyna Kulczyk                        SŁAWSKO                                                   38.54
2. Agnieszka Jarnót                STARY TOMYŚL                                                    39.55
3. Marzena Łagosz                 WARSZAWA                                                         40.57

Kategoria wiekowa kobiet 40 i więcej lat:
1. Maria Grabowska               FUNDACJA AKTYWNY TRZEMESZNO                              36.51
2. Marzena Perz                     BUKOWIEC                                                             37.17
3. Agnieszka Laska                SŁAWNO                                                                 39.18

Kategoria wiekowa mężczyzn 17-19lat:

1. Mateusz Kołtonowski        SSI AKTYWNI DAMNICA                                               34.01

2. Adrian Stolarczyk              MŚCICE                                                                   35.22

3. Damian Pachuta                 WRZEŚNICA                                                           41.46

Kategoria wiekowa mężczyzn 20-29lat:
1. Mateusz Witkowski           KU AZS PWSZ KOSZALIN                                            26.35
2. Oleksandr Gaidai               SK KOVEL LKB RUDNIK            UKRAINA                    26.52
3. Dawid Małgorzewicz         ŁĘTOWO                                                                  30.15

Kategoria wiekowa mężczyzn 30-39lat:
1. Grzegorz Szymajda            4 RUN TKKF KOSZALIN                                            27.51
2. Pavlo Novosad                   SK KOVEL LKB RUDNIK            UKRAINA                    28.53
3. Grzegorz Antosik               POSTOMINO                                                           29.36

Kategoria wiekowa mężczyzn 40-49lat:
1. Arkadiusz Kozak               4 RUN TKKF KOSZALIN                                                27.47
2. Krzysztof Powarzyński      MALECHOWO                                                              30.15
3. Karol Niklas                       BYTÓW                                                                    31.58

Kategoria wiekowa mężczyzn 50-59lat:
1. Bogusław Barański                        ML UKS TRZEBIATÓW                                29.25
2. Józef Kawecki                   WRZEŚNICA                                                        30.46
3. Czesław Werner                 WARSZAWA                                                        31.36

Kategoria wiekowa mężczyzn 60-69lat:
1. Henryk Chudy                   KS OLSZEWSKI I SYNOWIE SŁAWNO                       29.53
2. Mieczysław Wiśniewski     STOPA SŁUPSK                                                      30.22
3. Zbigniew Gapski                SOBIESKI TEAM STAROGARD GDAŃSKI                    31.49

Kategoria wiekowa mężczyzn 70lat i więcej:
1. Petro Gaidai                       SK KOVEL LKB RUDNIK            UKRAINA                37.42
2. Marian Filipowicz              WROCŁAW                                                           39.11
3. Józef Wrona                       WIELEŃ                                                             41.07

WYNIKI BEGÓW  DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH

100m dziewczynki  rocznik  2010 i młodsze (6 uczestniczek): 
1.         Lena Gutowska                      2010                Sławno
2.         Martyna Majewska                2010                Sławno
3.         Wiktoria Kasprowicz             2010                Słupsk
4.         Martyna Wicens                     2013                Boleszewo
5.         Michalina Olesiak                  2013                Sławno

100m chłopcy  rocznik  2010 i młodsi (11 uczestników): 
1.         Cezary Brzezicki                    2010                Darłowo
2.         Szymon Kamelski                  2010                Sławno
3.         Bartosz Wicens                      2011                Boleszewo
4.         Michał Rojek                          2010                Sławno
5.         Szymon Białosiewicz             2011                Sławno

200m dziewczynki  rocznik  2008-2009 (7 uczestniczek): 
1.         Anna Skrobot                         2008                Warszawa
2.         Gabriela Kopowicz                2008                Słupsk
3.         Aleksandra Protasewicz         2008                Sławno
4.         Nadia Rylman                                    2008                Sławno
5.         Sonia Lewandowska              2009                Lębork

200m chłopcy  rocznik  2008-2009 (9 uczestników): 
1.         Kacper Kowalewicz               2008                Sławno
2.         Mikołaj Cichawa                    2008                Sławno
3.         Piotr Kowalczyk                    2009                Sławno
4.         Igor Buze                               2009                Sławno
5.         Mikołaj Cichoński                  2008                Sławno

300m dziewczynki  rocznik  2006-2007 (5 uczestniczek): 
1.         Milena Patejuk                       2006                Sławno
2.         Sandra Izdebska                    2006                Sławno
3.         Alicja Borusińska                   2006                Słupsk Akademia Małego Lekkoatlety
4.         Amelia Jarnót                         2006                Nowy Tomyśl
5.         Nikola Bigus                          2007                Słupsk

300m chłopcy  rocznik  2006-2007 (9 uczestników): 
1.         Mateusz Buśko                      2006                Ekoludek Szczenurze
2.         Karol Stępień                         2006                Sławno
3.         Jan Kowalczyk                       2006                Sławno
4.         Zbigniew Kurczyk                 2006                Sławno
5.         Michał Kurczyk                     2007                Sławno

400m dziewczynki  rocznik  2004-2005 (9 uczestniczek):
1.         Natalia Patejuk                       2004                MKS Święc Sławno
2.         Natalia Rondzio                     2004                MKS Święc Sławno
3.         Patrycja Sławska                    2004                Sławsko
4.         Amanda Frątczak                   2005                Rumia
5.         Agata Romanowska               2004                Sławsko

400m chłopcy  rocznik  2004-2005 (6 uczestników): 
1.         Jan Gostomczyk                     2005                MKS Święc Sławno
2.         Bartosz Musiał                       2004                Koszalin
3.         Jan Reizer                               2004                MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
4.         Jan Grabowski                       2005                Fundacja Aktywne Trzemeszno
5.         Dominik Olesiak                    2004                MKS Święc Sławno

600m dziewczynki  rocznik  2002-2003 (5 uczestniczek):
1.         Olga Grabowska                    2003                Fundacja Aktywne Trzemeszno
2.         Anna Kołodziejska                2002                MKS Święc Sławno
3.         Oliwia Łukaszewicz               2002                Ustka
4.         Weronika Placek                    2002                Bobrowice
5.         Kinga Majcherczyk                2003                Kielce

600m chłopcy  rocznik  2002-2003  (8 uczestników): 
1.         Michał Olesiak                       2002                Sławno
2.         Filip Lewandowski                2003                Lębork
3.         Jakub Wiciński                       2002                MKS Święc Sławno
4.         Jakub Gutowski                     2003                Sławno
5.         Dominik Spurek                     2002                MKS Święc Sławno

800m dziewczętya  rocznik  2001-1999 (4 uczestniczki):
1.         Karolina Biernat                     2000                Sławno
2.         Agnieszka Kowal                   1999                Palówko
3.         Agnieszka Pela                       1999                Sławno
4.         Wiktoria Romanowska          2001                Sławsko

800m chłopcy  rocznik  2001-1999  (6 uczestników): 
1.         Jan Kurkul                              1999                Pałówko
2.         Mirosław Nienałtowski          2001                Sławno
3.         Dawid Jaźwiński                    2000                Koszalin
4.         Michał Kołtonowski              2001                SSI Aktywni Damnica
5.         Tomasz Jeżyna                       2001                SSI Aktywni Damnica

W biegach dziecięco-młodzieżowych udział wzięło  85 osób.

Galeria z wydarzenia dostępna jest pod adresem www.galeria.slawno.pl

 

01_XIII_bieg 02_XIII_bieg
03_XIII_bieg 04_XIII_bieg
05_XIII_bieg 06_XIII_bieg
07_XIII_bieg 08_XIII_bieg